Monday, 2018-09-24, 3:42 AM
Hosgeldiniz Guest

Site menu
Katagoriler
Main » 2011 » April » 5 » Kavimlerin Helakı
3:08 PM
Kavimlerin Helakı


Onlara kendilerinden öncekilerin; Nuh, Ad, Semud kaviminin, İbrahim kaviminin, Medyen ahalisinin ve yerle bir olan şehirlerin haberi gelmedi mi? Onlara resulleri apaçık deliller getirmişti. Demek ki Allah, onlara zulmediyor değildi, ama onlar kendi nefislerini zulmediyorlardı. (Tevbe Suresi, 70)


Allah'ın elçileri aracılığıyla yaptığı ilahi tebliğ, insan yaratılışından beri bizlere ulaştırılmaktadır. Kimi toplumlar bu tebliği kabul etmişler, kimileri inkâr etmişlerdir. Bazen inkarcı bir toplum içinden küçük bir azınlık çıkmakta ve sadece bunlar elçiye uymaktadırlar.

Ancak kendisine tebliğ gelen kavimlerin çok büyük bir kısmı bunu kabul etmemişlerdir. Sadece Allah'ın elçisinin kendilerine getirdiği tebliği dinlemekle kalmamış, aynı zamanda elçiye ve ona uyanlara da zarar vermeye çalışmışlardır. Elçiler bir çok kez "yalancılık, büyücülük, delilik, şımarıklık" gibi nitelendirmelerle  suçlanmış, hatta bir çok kez kavmin önde gelenleri onları öldürmeye teşebbüş etmişlerdir.


Category: Belgesel | İzlenme: 1263 | Ekleyen: administrator | Etiketler: kavimlerin helakı belgeseli, kavimlerin helakı izle, kavimlerin helakı belgeseli izle, harun yayha belgeselleri, kavimler, kavimlerin helakı full izle | Puanı: 5.0/1
Toplam Yorum: 0
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir
[ Kayıt Ol | Giriş ]
Etiketler
Facebook
İstatik

filmizlevizyon.org